No products
240004
Made from hand selected raspberries with fructose and gelling agent pectin
Fruit content: 55%
Ingredients:
55% Raspberries, sugar, concentrated lemon juice, gelling agent pectin
| Manufacturer | Staud's GmbH, Hubergasse 3, 1160 Vienna, Austria |
| EAN | 9008400300141 |
| ------------------------------ | ------------------------------ |
| Nutrition information | per 100 g |
| Energy | 228 kcal / 954 kJ |
| Fat | 0 g |
| - of which saturates | 0.4 g |
| Carbohydrate | 54 g |
| - of which sugars | 53 g |
| Protein | 0.8 g |
| Salt | 0 g |
No customer reviews for the moment.