No products
220004

Ingredients:
Plums, sugar, old Jamaican rum (1, 5%), gelling agent pectin, lemon juice
Note:
Despite the careful removal of fruit stones, it might be possible that parts thereof be included.
| Manufacturer | Staud's GmbH, Hubergasse 3, 1160 Vienna, Austria |
| EAN | 90084881 |
| ------------------------------ | ------------------------------ |
| Nutrition information | per 100 g |
| Energy | 244 kcal / 1021 kJ |
| Fat | 0 g |
| - of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 58 g |
| - of which sugars | 58 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
No customer reviews for the moment.