No products
130001
Austria's leading manufacturer of pickled vegetables proves with this product, how delicious it can be.
Drained weight: 180g
17 Items
Delivery: 5-10 working daysIngredients:
Beets, A: Herbs alcohol vinegar (pure fermented vinegar) D, CH: vinegar, sugar, salt, spice extracts, cumin, horseradish
| Manufacturer | Staud's GmbH, Hubergasse 3, 1160 Vienna, Austria |
| EAN | 90084317 |
| ------------------------------ | ------------------------------ |
| Nutrition information | per 100 g |
| Energy | 58 kcal / 243 kJ |
| Fat | 0.5 g |
| - of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 13 g |
| - of which sugars | 10 g |
| Protein | 0.8 g |
| Salt | 0.85 g |
Rote Beete
Super gut!!!!!!!!!! Bestens!!