No products
140002
Austria's leading manufacturer of pickled vegetables proves with this product, how delicious it can be.
Drained weight: 180g
41 Items
Delivery: 5-10 working daysIngredients:
Carrots, water, sugar, salt, lemon juice
| Manufacturer | Staud's GmbH, Hubergasse 3, 1160 Vienna, Austria |
| EAN | 90084348 |
| ------------------------------ | ------------------------------ |
| Nutrition information | per 100 g |
| Energy | 30 kcal / 126 kJ |
| Fat | 0.1 g |
| - of which saturates | 0 g |
| Carbohydrate | 5.7 g |
| - of which sugars | 5.6 g |
| Protein | 0.5 g |
| Salt | 0.79 g |
No customer reviews for the moment.