No products
d312
Aromatic lard from Lardo bacon out of the Mangalitza pig, with crispy cracklings and caramelised apple pieces from the Thum Edition
IngredientsIngredients:
Lard (75%), greaves (18%), onion, apples, sugar, garlic, olive oil, salt (table salt, potassium), herbs, spices
| Manufacturer | Hink GmbH | Otto Beyschlag Gasse 3 | A-1210 Wien |
| EAN | 9001557201453 |
| Content in gr | 130 |
| ------------------------------ | ------------------------------ |
| Nutrition information | per 100 g |
| Energy | 827 kcal / 3460 kJ |
| Fat | 90 g |
| - of which saturates | 37 g |
| Carbohydrate | 2 g |
| - of which sugars | 1.6 g |
| Protein | 3.9 g |
| Salt | 0.8 g |
No customer reviews for the moment.